O firmie

 

Firma GardenPlast została założona w roku 2010 przez dwóch przyjaciół, którzy obserwując otaczający świat zauważyli kilka niedogodności w branżach budowlanej, ogrodniczej i rolniczej które postanowili rozwiązać za pomocą nowych unikatowych produktów wykonanych z tworzywa sztucznego. 

Był pomysł, były chęci lecz nie było kapitału na stworzenie zakładu produkcyjnego. Wspólnikom wystarczyło jedynie pieniędzy na projekt i wykonanie pierwszej formy do produkcji kołków GardenPEG, które w łatwy i szybki sposób umożliwia przytwierdzenie do podłoża dużych powierzchni, w szczególności agrowłóknin i agrotkanin, natomiast maszyny i akcesoria do produkcji zmuszeni byli wynajmować. 

 

Szybko udało się znaleźć nabywców na pierwszy na polskim rynku kołek mocujący do podłoża GardenPEG. W 2012 roku firma zakupiła pierwszą własną wtryskarkę a produkty GardenPlast dostępne były w każdej liczącej się sieci sprzedaży w Polsce z działem sprzedaży. 

 

W 2014 roku zakupiona została kolejna nowa wtryskarka, a firma zaczęła coraz odważniej szukać klientów na rynkach zagranicznych.

 

Obecnie sprzedaż zagraniczna to ok 40 % całkowitego przychodu firmy i wciąż rośnie.

Głównymi kierunkami eksportowymi są: Australia, Czechy, Holandia, Korea Południowa, Litwa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, 

 

 

W 2017 roku firma nabyła grunt przemysłowy o powierzchni ponad 4,7 ha pod budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego położonego 12 km na północ od Bielska Białej 

GardenPlast 

Sp. z o.o. Sp.k.

 

Sosnowa 3b

43-332 Pisarzowice POLAND

TAX ID: PL9372625600

 

Content copying forbidden without the author’s permission © GardenPlast 2019