1. pl
  2. en
  3. de
logo Garden Plast

created by darpadesign

Copyright © 2024 gardenplast.pl


historia firmy

GardenPlast

2010

Firma GardenPlast została założona w roku 2010 przez dwóch przyjaciół, którzy obserwując otaczający świat zauważyli kilka niedogodności w branżach budowlanej, ogrodniczej i rolniczej, które postanowili rozwiązać za pomocą nowych, unikatowych produktów wykonanych z tworzywa sztucznego.

Był pomysł, były chęci lecz nie było kapitału na stworzenie zakładu produkcyjnego. Wspólnikom wystarczyło jedynie pieniędzy na projekt i wykonanie pierwszej formy do produkcji kołków GardenPEG, które w łatwy i szybki sposób umożliwia przytwierdzenie do podłoża dużych powierzchni, w szczególności agrowłóknin i agrotkanin, natomiast maszyny i akcesoria do produkcji zmuszeni byli wynajmować.

maszyny i akcesoria do produkcji pierwszego kołka GardenPeg przyjaciele zmuszeni byli wynajmować

2012

Szybko udało się znaleźć nabywców na pierwszy na polskim rynku kołek mocujący do podłoża. W 2012 roku firma zakupiła pierwszą wtryskarkę, a produkty GardenPlast dostępne były w każdej liczącej się sieci sprzedaży w Polsce z działem OGRÓD.

2014

W 2014 roku zakupiona została druga nowa wtryskarka, a firma położyła duży nacisk na eksport swoich produktów, pozyskując klientów m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji, Australii, a nawet Korei.

2016-2021

W 2016 roku eksport zrównał się z krajowym poziomem sprzedaży.

W 2018 roku firma nabyła obiekt produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni 9600 m2 w Chełmku (małopolska), gdzie został przeniesiony cały zakład produkcyjny i magazyn.

Park maszynowy powiększył się również o kolejną wtryskarkę Wittmann Battenfeld MacroPower XL 550/8800, która pozwoli na zwiększenie wydajności produkcyjnej.